ورکشاپ تخصصی وردپرس

ورکشاپ وردپرس رفسنجان
استاندارد

قطعا باید خبر این موضوع رو قبل از ورکشاپ می دادم 🙂 ولی خب فرصت نشد و الان که یک روز از ورکشاپ گذشته وقت کردم در موردش بنویسم.

ورکشاپ و دوره های آموزشی تخصصی وردپرس مدتیه که تو برنامه کاری من بوده. به امید خدا جمعه ۲۱ تیر اولین ورکشاپ تخصصی وردپرس تو رفسنجان رو برگزار کردم.

شروع بخش مقدمه

ورکشاپ رو با این موضوع شروع کردیم که چرا و چی شد که وردپرس دنیا رو گرفت و کلی هم در مورد این موضوع با شرکت کنندگان بحث و چالش داشتیم.

بعدش رفتیم سراغ اینکه وردپرس چه مزیت هایی نبست به سیستم های مشابه داره. بیشتر مقایسه هایی هم که تو این قسمت انجام شد با جوملای معروف بود. خب همه می دونیم که جوملا یه مدت پرچمدار حوزه وب بود و قطعا هنوز طرفدارهای زیادی داره. خب چند نفر از دوستان جوملا کار هم تو جمع ما بودن. بحث و گفت و گوی جالبی تو این قسمت شد و خلاصه این بخش ارائه رو هم خیلی دوست داشتم.

صبحانه

رفتیم سراغ صبحانه! معمولا تو ورکشاپ ها و سمینارهای یک روزه صبحانه شروع ایجاد ارتباط بین شرکت کنندگان هست.

شروع اصل موضوع ارائه

اصل موضوع ارائه با این که چجوری میشه کسب درآمد کرد شروع شد. در مورد روش های کسب درآمد از طریق وب و اینترنت خیلی صبحت کردیم و سعی کردیم لا به لای این مطالب در مورد سئو، بهینه سازی و روش های تبلیغات هم صحبت کنیم. کلی نکته جالب مطرح شد که باعث شد دید دوستان نسبت به بازاریابی و تبلیغات اینترنتی عوض بشه.

بردگیم

فکر می کنم من اولین کسی باشم که تو ورکشاپ بازی گذاشتم.. 🙂 یه دوست خوبی دارم، علی عبداللهی. یه مرکز بازی های رومیزی یا بردگیم داره. ازش خواستم چند تا از بازی های ساده و کوچیکش رو بیاره تا یه کم هیجان بده به ورکشاپ.

خلاصه خروجی بسیار خوبی داشت و بچه ها برای ادامه ارائه انرژی گرفتن.

کار عملی

بخش بعدی کار آموزش های عملی بود. در مورد نصب وردپرس صبحت کردیم، اینکه چجوری میشه یه سایت رو راه اندازی کرد، صفحات اون رو ساخت، محصول اضافه کرد و …

خلاصه وردپرس رو سعی کردم تا جایی که میشه ساده و خوب توضیح بدم.

ناهار

کم کم ظهر شد و همه گرسنه.. رفتیم سراغ ناهار و خودمون رو آماده کردیم برای بخش دوم آموزش های عملی و نهایتا پنل گفت و گو.

بخش نهایی ارائه و پنل

تو بخش آخر بیشتر سعی کردم به سوالات پاسخ بدم و آموزش وردپرس رو کامل کنم. در مورد ابزارها و امکاناتی که دوستان برای راه اندازی وبسایتشون نیاز دارن صحبت کردیم. بعد از این موضوع هم گریزی به بحث شیرین سئو داشتیم. سعی کردم یک سری نکته کلی در مورد سئو و بهینه سازی وبسایت ها بگم.

خلاصه خروجی خوب بود و فکر می کنم بیشتر دوستان راضی بودن

شبتون عالی

2 دیدگاه در “ورکشاپ تخصصی وردپرس

 1. مرتضی عظیمی

  خیلی خیلی اتفاقی بعد از مدت ها وبلاگت رو دیدم و اصلا نفهمیدم چطور شد اومدم اینجا
  ایول که تو شهر خودمون فعالیت آموزش رو شروع کردی
  من که طاقت نیاوردم و رفتم 🙂
  دلم واسه تو، امیر و مصطفی خیلی تنگ شده. همین پارسال بود تو دفتر دور هم میشستیم و میگفتیم میخندیدیم :))
  یادش بخیر
  ایشالله موفقیت های بیشتر سید
  به امید دیدار

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *